خانه / تیتر شازند / شهرستان شازند نیازمند مهمانسرا

شهرستان شازند نیازمند مهمانسرا

به گزارش پایگاه خبری”شازند ما“، شهرستان شازند با وجود آثار زیارتی و گردشگری متعدد و ویژگی مسافرپذیر بودنش و محلی برای گذر مسافران و گردشگران به شهرها و استانهای همجوار، فاقدمهمانسرا  برای اقامت گردشگران است و با وجود قدمت تاریخی و دارا بودن جاذبه‌های فراوان طبیعی و تاریخی برای گردشگران، از داشتن مسافرخانه يا مهمانسرا  و مراکز اقامتی دائمی محروم است، که به رغم وجود پتانسیل و ظرفیتهای بالا ، نتوانسته آن طور که باید و شاید در جایگاه اصلی خود قرار گیرد.

دامنه های کوهستانی این شهرستان سبب به وجود آمدن آب های روان و چشمه های پر آب شده است به حدی که شهرستان سراب های پر آب لقب گرفته و به عنوان منطقه نمونه طبیعت گردشگری به تصویب رسیده است.

شهرستان شازند به لحاظ موقعیت طبیعی و آب و هوای خنک و مطبوع، چشمه های پر آب فراوان، کوه های مرتفع و دامنه های سرسبز، تپه ها و بناهای تاریخی به عنوان مهم ترین قطب طبیعت گردی استان مرکزی شناخته شده است.

در ايام نوروز ، بهار و تابستان مسافران و گردشگران زیادی ، همه ساله راهی شازند می شوند،كه  براي اقامت آنها مكان دائمي وجود ندارد و باعث مشکلات مسافران و افرادی که قصد اقامت در این شهرستان را دارند مي شود .

مسافران و گردشگرانی که قصد اقامت در شهرستان شازند را دارند اگرقوم وخویش یا  آشنایی در این شهرستان نداشته باشند برای استراحت بايد با برپاکردن چادر در مسیرهای منتهی به پارک يا گوشه اي از خيابانهای شهرستان، يا در مدارس كه امکانات رفاهی خوبی ندارد شب را به روز برسانند.

توسعه ی شهرها بدون در نظر گرفتن امکانات رفاهی، توسعه ای ناقص به شمار می آید زیرا نبود امکانات رفاهی، گریز سرمایه ها را در پی دارد.  

شهروندان ازمسئولان و متولیان امر درخواست دارند كه به امور رفاهی مسافران برای حمایت از صنعت گردشگری و جذب مسافر به شهرستان توجه جدی به ایجاد مراکز اقامتی مسافران داشته باشند چرا که نبود مهمانسرا يا مسافرخانه  مانعی بر سر راه توسعه صنعت توریسم است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

حاج رضا آستانه: علی ابراهیمی در انتخابات مجلس ۱۳۹۴ منتخب ائتلاف شازند شد

ائتلاف اصلاح طلبان و اعتدال گرایان شازند به اتفاق آراء مهندس «علی ابراهیمی» را به …