خانه / تیتر شازند / حاج رضا آستانه: علی ابراهیمی در انتخابات مجلس ۱۳۹۴ منتخب ائتلاف شازند شد

حاج رضا آستانه: علی ابراهیمی در انتخابات مجلس ۱۳۹۴ منتخب ائتلاف شازند شد

ائتلاف اصلاح طلبان و اعتدال گرایان شازند به اتفاق آراء مهندس «علی ابراهیمی» را به عنوان نامزد ائتلاف جهت حضور در انتخابات مجلس دهم انتخاب کرد.

در پی نظر شورای ایتلاف شهرستان شازند ، حاج رضا آستانه از کاندیداتوری مهندس ابراهیمی حمایت کردند.
«حاج رضا(محمود) آستانه» عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس ضمن بیان مطلب فوق تصریح کرد: این ائتلاف از ۶ ماه پیش به صورت جدی فعالیت خود را آغاز کرد و در این مدت تعداد قابل توجهی از نامزدهای شهرستان با آن رایزنی کردند. در این رایزنی ها نمایندگان جریان های سیاسی و فکری طیف هایی همچون اصلاح طلبان، کارگزاران سازندگی، خانه کارگر، جریان اعتدال، جریان اصولگرایان معتدل و طیف های مستقل حضور داشتند.

آستانه افزود: در این جلسات، سوابق نامزدها با حضور گروه کثیری از نخبگان، معتمدین شهر، بخش ها، دهستان ها و روستاهای شازند و در جوی همدل و هم نظر بررسی شد. در عین حال افکار و سلیقه های متعددی نیز وجود داشت. میثاق نامه ائتلاف نیز به تائید برخی نامزدها رسید و برخی نیز به بهانه های مختلف از امضای آن خودداری کردند. اما در نهایت این ائتلاف، آقای «علی ابراهیمی» را به عنوان نامزد انتخاباتی شازند و آستانه به مردم معرفی کرد. نماینده شازند و آستانه در مجالس سوم، چهارم و پنجم با اشاره به این که برخی علیرغم امضای میثاق نامه به عهد خود پایبند نماندند، گفت: ما اجباری برای امضا نداشتیم. افرادی هستند که میثاق نامه را امضاء کردند؛ اما بر سر عهد خود نماندند.

اگر شخصی به صورت کتبی یا شفاهی شرایط میثاق نامه و ائتلاف را پذیرفت و بعد به آن عمل نکرد، تعهد اخلاقی خود در قبال مردم منطقه را نادیده گرفته است.

وی افزود: گروهی را برای بررسی همه موارد پیش آمده مأمور کرده و مسائل را رصد می کنیم. افرادی که به عهد خود پایبند نماندند، در واقع فقط با همراهان خود فعالیت می کنند و اعضای ائتلاف با آن ها همکاری نمی کنند.

آستانه از اقبال مردم شازند نسبت به گزینه ائتلاف اصلاح طلبان و اعتدال گرایان خبر داد و گفت: مردم شهر و روستاهای شازند از نامزد اصلاح طلبان استقبال کرده اند؛ چرا که مهندس ابراهیمی فردی با سابقه، خوشنام، باتجربه، سالم، متخصص و کارشناس مسائل اقتصادی است. ایشان ارتباط خوبی با مردم دارد که همه این خصوصیات سبب شد تا به دور از تعصبات، وی را به عنوان نامزد اصلاح طلبان و اعتدال گرایان معرفی کنیم.

آستانه در خصوص انتقاد به عملکرد مجلس نهم، گفت: عملکرد مجلس نهم یکی از نمونه هایی است که باید از آن عبرت بگیریم. این مجلس نتوانست توقعات مردم در مسائل اقتصادی، اشتغال، بیکاری و بین المللی را به هیچ وجه برآورده کند.

وی افزود: این مجلس با خواسته های مردم فاصله گرفت و در واقع با دادن وعده به مردم رای آنهارا کسب کرد،اما عملا بین عملکردش و انتظارات مردم شکاف عمیقی به وجود آورد.

همگان شاهد بودند بر سر تصویب برجام چه مشکلات و سختی هایی سر راه دولت به وجود آوردند. سابقه ارتباط مجلس نهم و دولت قبل نیز صحنه های تلخی داشت، گر چه در دولت فعلی نیز علیرغم این که آقای روحانی منتخب واقعی مردم بود؛ مجلس نهم از ابتدا بنا را بر عدم همکاری گذاشتند. آستانه با اشاره به ویژگی های یک مجلس پویا، گفت: نماینده مجلس نباید وکیل الدوله باشد. بلکه باید خادم ملت باشد.

نمایندگان مجلس باید قوانینی تصویب کنند که نیاز روز مردم باشند. آنهاباید بدانند نطق پیش از دستور و مجیز گویی مدیران و وزیران مشکلی از مردم حل نمی کند؛ بلکه با تصویب قوانین صحیح و ایجاد ایده و اندیشه برای مشکلات متعدد نظام پولی و بانکی، قوانین کارگری و سیاست خارجی به دنبال رفع مشکلات کشور باشد.

 

حاج رضا آستانه و انتخابات مجلس 1394

 

 

حاج رضا آستانه قبلا در باب انتخابات مجلس ۱۳۹۴ در حوزه شازند نکات ذیل را اشاره داشتند.

 

۱- کاندیدای شهرستان باید یک چهره ملی باشد.

اینکه نماینده مجلس به فکر شهرستان باشد و فقط به دنبال امور عزل و نصب افراد داخل شهرستان باشد خوب نیست. در حال حاضر نماینده های مجلس تفکر محدود به شهرستان خودشان را دارند و از توسعه عمومی کشور غافل اند.

حتی اگر فردی غیر بومی باشد ولی چهره ملی باشد و به دور از اختلاف های قومی بهتر است از یک بومی که تفکر ملی نداشته باشد. این طوری برای کشور که خوب است ، برای شهرستان هم خوب است.

 

۲- کاندیداها ائتلاف و اتحاد داشته باشند.

هر کسی که در انتخابات مجلس کاندیدا می شود برای خدمت می آید. قطعا این مساله با وحدت و همفکری بیشتر بدست می آید. مثال انتخابات ریاست جمهوری اخیر که افراد از گروه های مختلف ائتلاف کردند و شاهد موفقیت دولت تدبیر و امید بودیم. چنین چیزی در هر شهرستانی لازم است. در شازند نیز باید به فکر متحد کردن اقوام باشیم. و تفکر همه جانبه را در میان مردم مطرح کنیم.

 

۳- پیروی از رهبری معیار اصلی فعالیت سیاسی است.

خط قرمز ما رهبری است. انتخابات مجلس باید در مسیر ولایت فقیه و تدابیر مقام معظم رهبری پیش برود.

 

۴- تاکنون از کاندیدایی حمایت نکرده ام.

هر کسی علاقمند است در انتخابات ثبت نام کند. شرکت در انتخابات نشان دهنده شجاعت و جرات و خلوص نیت است. چون خودش را در معرض نقد و ارزیابی قرار می دهد. تاکنون از کاندیدایی حمایت نکرده ام.

 

۵- بعد از تایید صلاحیت ها و به شرطی که اجماع نظر و ائتلاف وجود داشته باشد ممکن است از کاندیدایی حمایت کنم.

فقط در شرایطی که ائتلاف صورت گیرد و اجماع نظر در شهرستان ایجاد شود اظهار نظر میکنم. آن هم پس از معرفی افرا د تایید صلاحیت شده.

درباره ی admin

همچنین ببینید

انتخابات مجلس در شازند: قوم گرایی بر اساس منافع قومی یا حزب گرایی بر اساس منافع ملی

دکتر محمدرضا اسماعیلی شازندی استاد دانشگاه   به نظر شما برای انتخابات مجلس در شهرستان …