روستایی در شازند که قطب کشتی استان مرکزی است – حصار

روستایی در شازند که قطب کشتی استان مرکزی است – حصار

 

روستای حصار از توابع شهرستان شازند با توجه به فعالیت ها و کسب مقامات بسیار در حوزه کشتی از سال 90 به عنوان قطب کشتی استان مرکزی شناخته شده است.
ابوالفضل شیخی نژاد عضو هیئت استعدادیابی کشتی استان مرکزی و مربی کشتی حاضر در روستای حصار و از جانبازان دفاع مقدس که در ادامه می خوانید:

شیخی نژاد گفت: از سال 88 با رایزنی هایی که با مسئولان روستا انجام شده و علی رغم وجود مشکلات فراوان، کار آغاز شد و در ابتدای کار از نمازخانه و با فقر امکانات کار را شروع کردیم.
وی افزود: دلگرمی های مردم ورزش دوست روستای حصار پشتوانه ای برای ادامه کار ما شد؛ بنده روستاهای زیادی بودم ولی حمایتهایی که در این روستا از ما شد و می شود در هیچ کجای دیگر نشده بود.
این مربی کشتی اظهار کرد: کار استعداد یابی را انجام دادیم و با نگاه ویژه به رده خردسالان به کار خود ادامه دادیم و خوشبختانه از اواخر سال 88 و اوایل سال 89 به بعد، سرآمد کشتی استان بودیم.
شیخی نژاد عنوان کرد: در حال حاضر هر تیمی بخواهد از استان به مسابقات اعزام شود به طور قطع تعدادی از اعضای تیم از روستای حصار خواهند بود.
وی با بیان اینکه مدال آوری در رشته کشتی بسیار سخت است و در دنیا رشته کشتی را منسوب به ایران می دانند ادامه داد: بدون اغراق اگر حمایت مسئولان نبود، نمی توانستیم به این مرحله برسیم.
این مربی کشتی با اشاره به اینکه مردم روستای حصار نماد همدلی و همزبانی،  دلسوزی و اهمیت دادن به ورزش هستند تصریح کرد: در استان مرکزی و در رشته کشتی استعداد فراوان است ولی برخی دوگانگی و دو دستگی ها باعث رکود و عدم پیشرفت می شود.
شیخی نژاد عنوان کرد: در حال حاضر به صورت پراکنده 70 نفر و به صورت ثابت 40 نفر شاگرد در روستای حصار مشغول به فعالیت در حوزه کشتی هستند.
روستای حصاردرچهل کیلومتری شهراراک قرارگرفته است ودربخش زالیان از پرجمعیت ترین روستاهادربخش زالیان شهرستان شازند بشمارمی رود و در سرشماری 1385 جمعیت آن ۲٬۷۲۵ نفر (۷۳۳ خانوار) بوده‌ واز توابع دهستان پل دوآب بخش زالیان شهرستان شازند می باشد.

About admin

Check Also

شهري “مهاجر” پذير به نام “مهاجران”

شهري “مهاجر” پذير به نام “مهاجران” شهر مهاجران یکی از 24 شهر جدید کشور ایران …